Książki do poczytania (nie tylko do poduszki)

A oto lista książek, wydanych w Polsce, z których można czerpać wiedzę i inspirację:

TAROT

book1.gif (4396 bytes)Misterium Tarota" - Alicja Chrzanowska (Studio Astropsychologii, Białystok, 1998, ISBN 83-86737-37-9)

Zupełna nowość!!! Doskonała książka napisana przez moją znajomą - wróżkę Alicję z mego rodzinnego miasta. Pełne wprowadzenie w Major Arkana, archetypy. Mnóstwo ciekawych rozkładów - wszystkie sprawdzone podczas ponad 25 letniej praktyki autorki z Tarotem. Godna polecenia wszystkim - zarówno początkującym jak i tym bardziej zaawansowanym. Powinna być jeszcze bez problemu w księgarni, a jak nie ma - to zawsze mozna ja zamówic przez Studio Astropsychologii, ul. Antoniuk Fabryczny 55/20 15-950 Białystok 2, skrytka pocztowa 42. tel./fax (0-85) 547-835

book1.gif (4396 bytes)"Tarot" - Jan Witold Suliga (Wydawnictwo Medium, Warszawa 1993, ISBN 83-85312-40-4)


Doskonała książka (a raczej książeczka, bo ma tylko ok 120 stron) będąca wprowadzeniem w tajemnice Tarota jak i Kabały. Mnóstwo użytecznych informacji, bardzo dobre opisy znaczeń poszczególnych kart oraz kilka ciekawych rozkładów wraz z przykładowymi interpretacjami. Gorąco polecam!!!
 

"Biblia Szatana" - Jan Witold Suliga (Wyd.I. Krajowa Agencja Wydawnicza, Łódź, 1991, ISBN 83-03-032220-8)

 Nie jest to podręcznik satanizmu, zaś doskonałe i szczegółowe opracowanie historii Tarota od momentu pierwszych wzmianek o pojawieniu się kart w Europie, aż do czsów współczesnych. "Dlaczego zaczęto wróżyć tarotem? Czemu stał się okultystyczną księgą objawienia i zawładną umysłami geniuszy i zwykłych ludzi? Odpowiedż znajdziecie, czytając "Biblię Szatana", książkę o historii tarota, kart związanych z tajemnicami życia i smierci wielu wybitnych postaci" - tak to wydawcy reklamują to dzieło. O poczytności może świadczyć fakt, iż książka ta doczekała się swojego drugiego wydania w 1996r.
 

 book1.gif (4396 bytes)"Tarot - klucz do wnętrza (Biblia Ery Wodnika)" - Małgorzata Karska, F.A. . (Wyd. Ravi, Łódź 1994, ISBN 83-85997-03-2)


 Opracowanie to, poświecone głównie Major Arkanom (wielkim arkanom) reprezentującym archetypy ludzkiego życia, ma na celu ułatwienie zwykłym śmiertelnikom odkrycia przesłania, jakie niosą ze sobą te karty, w celu doskonalenia samego siebie i rozumienia świata. Autorzy kładzą nacisk na intuicyjne (a nie książkowe) odkrycie znaczenia poczczególnych kart i na używanie Tarota w celu poznania siebie i pracy nad samym sobą.
 

"Tarot - dzieje niezwykłej talii kart" Rafał T. Prinke (Wydawnictwo Głodnych Duchów, Warszawa 1991, ISBN 83-85244-01)


Książka ta w części pokrywa się z "Biblią Szatana", kiedy chodzi o historię Tarota, choc jest tu ona przedstawiona w uproszczony i często różny sposób. Na uwagę zasługują opisy znaczeń poszczególnych kart, wielość różnych roskładów oraz szeroki zbiór piśmiennistwa w jezyku polskim. Dodatkowo, w aneksach znajdują się tabele różnych korespodencji, według różnych autorów, kart TAROTA z literami hebrajskimi, planetami, symbolami astrologicznymi. Dla każdego okultysty bardzo ważny jest również opis medytacji z użyciem kart Tarota jako bram... .
 

"Tarot Księga Mądrości" J. Wielobób


Książki osobiście nie znam, ale za to maiłem możliwość uczestniczenia w spotkaniu z panem Wielobóbem. I tak jak przed spokaniem chciałem ją kupić, tak po spotkaniu ochota mi przeszła. Ciekawe dlaczego....?

book1.gif (4396 bytes)"Tarot Cyganów" Papus (Wydawnictwo ALFA, Warszawa 1994, ISBN 83-7001-778-9)

Sięgnąć po Tarota Cyganów musi każdy, kto zetknął się z tarotem i jego tajemnicą. Nim bowiem wyruszymy w nieznane, winnismy pamiętać, że wiedza o dziejach kształtowanian się tajemnej wiedzy jest podstawą wszelkich samddzielnych działań w tej dziedzinie. I że bez spojrzenia w przeszłość niczego nie nauczymy się w przyszłości. Tak o tym dziele wypowiada się sam Jan W. Suliga. Książka ta oparta jest na kabalistycznych podstawach Tarota, powiązań Arkanów z literami alfabetu hebrajskiego oraz z Świętym Tetragrammatonem JHVH

KABAŁA

book1.gif (4396 bytes)"Kabała praktyczna" Charles Fielding (Wydawnictwo RAVI, Łódź 1997, ISBN 83-85997-59-8)

 
Książka ta stanowi nowoczesne wprowadzenie w tajemnice starojudaistycznego systemu ezoterycznego jakim jest Kabała. Jest ona również doskonałem wprowadzeniem w arkana szeroko pojętego okultyzmu. Doskonały podręcznik dla każdego początkującego okultysty i osób chcących porzucić zabobony i dowiedzieć się czym naprawdę jest Kabała i okultyzm.

book1.gif (4396 bytes)Sepher Jetzirah

"Księga Stworzenia" to podstawowe obok Sepher ha Zohar czyli Księgi Zoharu dzieło kabalistyczne. W Polsce doczekało się ono aż dwóch wydań z komentarzami, w tym ostatnie dwujęzyczne. Każda osoba zajmująca suę kabalistyką musi bezwzględnie zapoznać się w tym dziełem. Przecież to tu pierwszy raz wspomina się o sefirotach.

book1.gif (4396 bytes)"Opowieści Zoharu" (O Kabale i Zoharze) Ireneusz Kania (Oficyna Literacka, Kraków 1994, ISBN 83-7124-001-5 (ISBN 83-7124-000-7) )

Książka ta tak naprawdę składa się z dwóch dzieł: O Kabale i Zocharze będącym zbiorem esejów I. Kanii na temat Kabały oraz z Opowieści Zoharu będącymi tłumaczeniami fragmentów Księgi Zoharu. Doskonała sprawa dla każdego. Tylko wielka szkoda że cała Księga Zoharu nie doczekała się wydania w języku polskim. A wielka szkoda...

chaostar.gif (24594 bytes)Powrót do Tarota chaostar.gif (24594 bytes)Powrót