Pierwsze Kroki w Magyii

A oto kolejne listy z grupy Usnet'owej alt.magick traktujące o początkach w praktyce sztuki magyicznej.

From aoki@worldnet.att.net Sun Sep 14 08:15:02 1997
Newsgroups: alt.magick,alt.religion.wicca
Subject: [Magick] Beginner Exercises/Spells
From: aoki@worldnet.att.net (Aoki)
Date: Sun, 14 Sep 1997 06:15:02 GMT

Witam, jestem początkującym w magyii Wicca i już mam za sobą trochę pilnej lektury. Teraz czuję, że nadszedł już czas na nauczenie się jakichś ćwiczeń i zaklęć dla początkująch, nic zbytnio zaawansowanego i nic, co mogło by skrzywdzić/zranić mnie, lub innych. Zostałem poinstruowany, aby zająć sie zwiekszaniem i zmniejszaniem płomienia świecy. Może jakieś sugestie na ten temat? Również, jakie inne zaklęcia są pożyteczne do nauczenia się? (...) Jakimi rzeczami zajmowaliście się i zajmujecie się?
(...)
Dziękuje bardzo.
Aoki

From duo@teleport.com Sun Sep 14 19:00:34 1997
Newsgroups: alt.magick,alt.religion.wicca
Subject: Re: [Magick] Beginner Exercises/Spells
From: duo@teleport.com (Tom Schuler)
Date: Sun, 14 Sep 97 17:00:34 GMT

Są pewne podstawowe umiejętności które powinieneś rozwinąć, jeżeli chcesz uzyskać pożądane efekty z rytuałów magicznych.

Kontrola oddechu

Wiekszość z mocy potrzebnych do kontroli twej świadomości spoczywa w zdolności do kontroli natlenienia i pH krwii i w zdolności do zmiany rytmów twego ciała. Nauka oddychania na przeróżne sposoby jest największą pomocą w osiągnięciu tego. Później, inne fizyczne praktyki będą używane do zmian świadomości, ale najbardziej podstawową z nich jest włąśnie ta.

Wizualizacja

Na prawdę jest to więcej niż wizualizacje, lecz w języku polskim jak i angielskim nie ma odpowiedniego słowa do określenia tego. To, czego musisz się nauczyć, to żywo wyobrażać sobie wrażenia wzrokowe, słuchowe, dotyku, smaku i zapachu tak abyś byś był w stanie stworzyć wrażenia tak silne, że są one praktycznie nierozróżnialne od prawdziwych wrażeń fizycznych. Im bardziej żywy obraz tym lepiej.

Powiązania

Magyiczne symbole wywodzą swoją moc od pełnych treści powiązań myśli i uczuć z nimi zwiaznych. Niektóre z tych powiazań już egzystują w twym umyśle, a niektóre z nich muszą zostać zgromadzone. Ważne jest pamiętanie o tym, że symbole nie mają wrodzonego znaczenia. Wszystkie znaczenia są im przypisane. Trzeba również pamiętać, że pomimo tego, iż mag traktuje symbole tak jakby były tym co symbolizują, w tym jest również różnica.

Są różne ćwiczenia, które pomogą ci w rozwijaniu tych umiejętności. Zajecia z jogi pomoga ci z oddychaniem. Polecam tobie abyś znalazł sobie kogoś, kto uczy hatha i/lub kundalini jogi. Możesz również praktykować sam, ale nauczyciel może ci pomóc w osiagnięciu odpowiedniej postawy i poprawić drobne błędy w technikach. Wizualizacja może również zostać ulepszona pod przewodnictwem nauczyciela. Zapisz się na kilka lekcji rysunku, muzyki, tańca, smakowania wina i potraw aby rozwinąć wrążenia zmysłowe. Zastosuj to wszystko co się nauczyłeś w rytuale, tak aby uczynić go jak najbadziej żywym, realnym. Powiązania moga być opanowane głównie poprzez studiowanie różnych opracowań oraz poprzez kontemplacje nad symbolami.

Przedstawię tutaj jedno z ćwiczeń pomagające w rozwinięciu tych trzech umiejętności zaczęrpnięte z ksiązki Billa Whitcomb'a pt.; "The Magician's Companion"

Ciąg dalszy nastąpi, jak się uporam z tłumaczeniem - bo jest dość ciężkie

xaos.gif (997 bytes)POWRÓT