Czyńcie Swoją Wolę, niechaj będzie Całym Prawem

zapto.gif (3738 bytes)


"Powszechną wadą wszelkich systemów mistycznych
jest brak w nich miejsca na Śmiech."
        - Aleister Crowley


Czym jest magyia?

        Zgodnie ze słynnym acz bardzo kontrowersyjnym okultystą Aleisterem Crowley’em magyia to: “Nauka i Sztuka powodowania Zmian objawiających się zgodnie z Wolą”. Aleister Crowley był min członkiem słynnego Hermetycznego Zakonu Złotego Brzasku, do którego należało wielu słynnych okultystów z przełomu XIX/XX wieku. Innym członkiem tego Zakonu była Dion Fortune, której definicja magyii jest zbliżona do definicji Crowley’a, z tym, że “zmianę” odnosi ona do zmian w świadoości. (Fortune była psychologiem i napisała wiele książek o psychologii)

    Ale co dokładnie ta definicja znaczy ? Załóżmy, ze zrobiłeś rytuał magyiczny, aby zdobyć 100 zł. Tak więc, Twoją “Wolą” jest zdobycie 100 zł. Wychodzisz sobie na spacer i pomimo tego, że spacerując zwykle skręcasz w prawo na skrzyżowaniu, coś sprawia, że skręcasz w lewo. Po chwili spotykasz starego znajomego, który zwraca ci 100 zł, które pożyczył od Ciebie kilka miesięcy temu.

    Co sprawiło, że skręciłeś w lewo? Zgodnie z definicja wójka Al’a twój rytuał magiczny wywołał pewne zmiany w świecie fizycznym, które spowodowały, że skręciłeś w niecodzienną stronę. Może to był zapach, może telepatyczny przekaz od twego znajomego albo z wyższego bytu mówiącego Tobie “skręć w lewo!”. A zgodnie z twierdzeniem Dion Fortune, powiedzielibyśmy, że Twój rytuał spowodował zmianie w twej świadomości która dała ci informacje aby skręcić w lewo a nie w prawo.

W obydwu przypadkach, trzy rzeczy są oczywiste:

1. Niezależnie od tego, jakiej definicji użyjesz, ostateczny wynik jest taki sam.

2. Rezultat działa tak jakby zaistniała zmiana w świecie materialnym, niezależnie od tego, czy zaszła zmiana w świecie fizycznym lub tylko w twojej świadomości.

3. Magyia działa.

(...)

ciąg dalszy

branch.gif (3488 bytes)

Kurs Magyii Ceremonialnej

Magia Chaosu

Magyia Enochiańska

Thelema i Aleister Crowley

branch.gif (3488 bytes)

 

1. Poczatki w magyii

2. Magia ceremonialna a codzienne zycie

3. Mniejszy Rytual Pentagramu

4. Moje Rytuały Magyiczne

5. Magyiczne Powiązania

6. Kurs Magyii Ceremonialnej

7. Linki do stron nie tylko o magyii

staff.gif (3017 bytes)

Uwaga! Aby w pełni skorzystać z tych stron konieczne jest zainstalowanie w systemie czcionki języka hebrajskiego (hebrew). Mozesz ją ściągnąć klikając hebrew.ttf

branch.gif (3488 bytes)

Miłość jest Prawem, Miłość podług Woli

xaos.gif (997 bytes)Powrót


Bannermania


SmartLinks Logo - http://smartlinks.net.pl