Medytacje nad Tarotem


1975-76 Tarot Meditations by Bill Heidrick

All Rights Reserved. Copyright (c)

Transcribed 8/24/87 e.v. and 5/22/89 e.v. (additional proofreading needed)

 

Tłumaczenie i przygotowanie: Łukasz Kierus (c) 1997
Medytacje te działają najlepiej z BOTA lub Rider Waite talią Tarota

(wizerunki kart pochodzą z talii Rider Wait)

Medytacja nad Głupcem 9/30/75

Zaadoptowana z "Understending the Tarot", kolumny szóstej, napisanej przez Billla Heidrica (Pierwotnie publikowane w “Gnostica”)

Głupiec

Głupiec ucieleśnia wirujący wiatr wiejący pomiędzy światami. Głupiec jest czystą egzystencją, bez substancji czy form. Ten duch spada w otchłań śmiertelności. Ten duch staję się tym wszystkim co istnieje, wydaje się być zamkniętym w formie. Jednak ta jedna istota podnosi się nieskrępowana do stanu ciszy, braku formy. Wędrujący Głupiec jest jak wirujący tuman kurzu, który pochodzi z niewidzialnego miejsca, przyodziewa chmurę materii i następnie znika z powrotem w nieznanym. Wszystkie inne karty Tarota są obrazami “zamarzniętymi” w czasie wirującego Głupca, który jest poza czasem. Kiedy Głupiec rządzi światem, jest on Cesarzem. Kiedy Głupiec siedzi sam zamyślony, jest ona Papieżycą (Najwyższą Kapłanką). Kiedy Głupiec jest terrorem i wybuchem, - to jest to Wieża. Wszystko jest związane w jedności Głupca. Głupiec nie jest związany przez cokolwiek.

Medytacja nad Magiem 10/6/75

Zaadoptowana z "Understending the Tarot", kolumny szóstej, napisanej przez Billla Heidrica (Pierwotnie publikowane w “Gnostica”)
Mag

Zanim stanie się Magiem, Głupiec jest lekkim wiatrem wiejącym w ulewie światła wszędzie w przestrzeni. Kiedy Głupiec staje się Magiem, ten wiatr staje się wirem skoncentrowanej mocy, energii. Kiedy szklane, bezrozumne oczy nagle rozjaśnią się i staną się jak oczy sokoła, Mag zbudzi się.

Spojrzyj na rysunek na karcie Maga. Wyobraź siebie jako maga. Twoja prawa ręka unosi się aby otrzymać promień ciepłego i przepięknego światła. Światło to podróżuje przez twe ciało ulegając oddziaływaniu twego umysłu. Moc wydobywa się z twej lewej ręki i świat kształtuje się zgodnie z obrazem twych myśli.

Wyobraź siebie będącego samotnym w obszernym miejscu. Nie widzisz ścian ani sufitu. Powietrze porusza się ponad tobą w łagodny, przypadkowy sposób. Wewnątrz twego ciała, w okolicy pępka, wielka moc zamieszkuje. Twój umysł jest oczyszczony, a nad twą głową znajduje się złote światło. Światło to sięga w dół i wysyła fale mocy, jako wielkie i bezkształtne ramię z centrum w okolicy twego pępka. Te ramie siły łapie powietrze ponad tobą. Wiatr zaczyna wiać nad tobą w ruchu okrężnym. Poczuj wirujący wir mocy mocno ponad tobą. Poniżej ciebie świeci blade światło. Nagle rozbłyskuje się ono. Poniżej ciebie w świetle jest wielki pokój połączony z wieloma drzwiami. Drzwi otwierają i zamykają się na twoje życzenie. Jedne drzwi przyciągaja twoją uwagę bardziej niż inne. Pozwól drzwiom się otworzyć. Zobacz, co jest za nimi.

(cdn.)


chaostar.gif (24594 bytes)Powrót do Tarota   chaostar.gif (24594 bytes)Powrót