Czym jest Magyia Chaosu?

 

"Panowie Chaosu są
wrogami Logiki
żonglerami Prawdy
rzeźbiarzami Piękna"

        - Hanafax, "Rycerz Mieczy" Michaela Moorcocka

" ...jeśli chciałbys usłyszec krótka jej definicję ktorą większość Chaotów byłaby w stanie zaakceptować, to pewnie byłoby to stwierdzenie ze jest to meta-wierzenie, iż wiara jest narzędziem w osiąganiu swych celów, nie zaś celem samym w sobie."

                                - Peter Caroll, styczen 1992r.

  colchaos.jpg (32628 bytes)

     W Magyi Chaosu wierzenia nie są postrzegane jako cele same w sobie, lecz jako narzędzia wywoływania upragnionych efektów. By w pełni to zrozumieć należy stanąć w obliczu przerażającej wolności w której Nic nie jest Prawdziwe a Wszystko jest Dozwolone. W której wszystko jest możliwe, nic nie jest pewne, a konsekwencje naszych działan mogą być nader mętne. Śmiech wydaje się być jedyną obroną w obliczu zrozumienia że nie posiadamy nawet prawdziwego ja.


    A wiec witajcie w Kali Yudze Pandemoneonu w którym nic nie jest prawdziwe a wszystko jest dozwolone. Bowiem w tych post-absolutystycznych dniach lepiej jest budować na ruchomych piaskach niż na skale która w chwili swego pęknięcia całkiem pomiesza ci szyki. Filozofowie stali sie dziś niczym więcej niż tylko strażnikami użytecznych sarkazmów, gdyż jedyną tajemnicą jest to że nie ma żadnej Tajemnicy Wszechświata. Wszystko jest Chaosem, a ewolucja nie daży w żadnym konkretnym kierunku. To czysty przypadek rządzi wszechświatem, i dlatego, i tylko dlatego życie jest dobre. Przypadkowo(?) narodziliśmy się w przypadkowym świecie, gdzie pewne działania wywołuja pewne skutki, i dzięki Chaosowi bardzo niewiele jest predeterminowane.


    Odrzuć więc plugastwa wydumanej jednolitosci, porządku i celu. Odwroć się i stań twarzą w twarz z przypływem Chaosu, przed którym filozofowie całe tysiąclecia uciekali w przerażeniu. Rzuć się w niego, i wynurz ślizgający po jego spienionych falach, scigający pośrod nieograniczonego szalenstwa i tajemnicy wszechrzeczy dostępnego dla tych, którzy odrzucili fałszywe pewniki.
   

    Twórz, niszcz, raduj się, IO CHAOS!

Frater Eimi Kion

colchaos.jpg (32628 bytes)

  Badania naukowe na temat chaosu - najciekawszej dziedziny bieżących badań, jaka istnieje. Jestem przekonany, że badania nad chaosem doprowadzą do rewolucji w naukach przyrodniczych, podobnej do tej, która została spowodowana przez mechanikę kwantową.

Gerd Binnig
Laureat Nagrody Nobla z fizyki

atwork.gif (16040 bytes)

 

Liber KKK (po polsku)

Świat Cieni Austina Osmana Spare'a

Świątynia Młodzieży Psychicznej (TOPY)

 

xaos.gif (997 bytes)Powrót


Bannermania


SmartLinks Logo - http://smartlinks.net.pl