Lekcja Pierwsza


 

Chcę zacząć powiedzenia wam, że te wszystkie “bajki” i historie o mocy czarnoksiężników, Wróżkach i magach są prawdziwe. Ale na nieszczęście tylko częściowo. Jednakże, jest możliwym stworzenie zaklęć aby zdobyć sobie pieniądze, miłość, mądrość, zadowolenie i wiele więcej.

Musisz zrozumieć, że w przeciwieństwie do magyii w bajkach i na filmach, prawdziwa magyia nie objawia się ciągle. Na przykład jeżeli wypracowałeś rytuał na zdobycie pieniędzy, może zająć tydzień lub dwa zanim je dostaniesz, jednak stało by się to tylko w sposób naturalny. Ale, jeśli właściwie wykonałeś swój rytuał, one muszą przyjść.

Nikt nie może dać ci magyicznych mocy.

Musisz je sam zdobyć.

Jest tylko jeden sposób na zrobienie tego:

Praktyka! Praktyka! Praktyka!

 

Powinieneś także prowadzić zapis swych praktyk. doświadczeń, myśli i snów. Powinno to być czynione w dwóch oddzielnych dziennikach./diariuszach.

 

DZIENNIK SNÓW

Zaczynając od teraz, od dzisiaj, powinieneś zacząć prowadzenie pamiętnika swych snów. Kiedy śnisz (a przecież każdy śni) jedna z czterech rzeczy może się pojawić:

1.Praca Astralna. Podczas wykonywania pracy astralnej, uczysz się lekcji w clu swego duchowego, psychicznego i magyicznego rozwoju tak samo jak praktykując te lekcje. To objawia się w czymś co jest nazywane “planem astralnym”. W dalszych lekcjach nauczysz się więcej o Kabalistycznej i magyicznej interpretacji planu astralnego.

2. Informacje psychologiczne. Wiele razy twoja podświadomość potrzebuje powiedzieć cos twej świadomości, ale świadomość odmawia słuchania. W niektórych snach podświadomość wysyła informację, w formie symboli, do świadomości. Jest to podstawą analizy Freudowskiej.

3. Zabawa. Umysł, odpoczywając, może podróżować bez celu i bez znaczenia, wysyłając wszelki rodzaj pięknych lub strasznych obrazów do twej świadomości

4. Kombinacja wszystkiego powyższego.

Jeżeli nigdy nie prowadziłeś zapisu swych snów, nie będzie to trudne dla Ciebie. Po prostu weź kawałek papieru i połóż go wraz z ołowkiem/długopisem przy łóżku. Kiedy się obudzisz z rana, zapisz to, co pamiętasz. Jeżeli nie pamiętasz niczego, zapis w twym dzienniku powinien wyglądać np. tak: “Nie pamiętam żadnego ze snów”. I to będzie w porządku. Na początku będziesz zapewne pamiętał tylko niewielką ilość snu, jakieś wydarzenie, lub uczucie. Jednakże wraz z upływem czasu, po paru miesiącach będziesz miał kłopoty ze zmieszczeniem się z notatkami na jednej stronie.

Zaopatrz się również w ładny czysty zeszyt lub skoroszyt. Przepisz do niego to, co napisałeś na “notatniku przyłózkowym”. No chyba, że piszesz w bardzo ładny i czytelny sposób. Te przepisywanie zajmie trochę czasu, ale po latach zdecydowanie łatwiej będzie to czytać. I nie zapomnij o zapisaniu daty przy każdym zapisie.

W poprzednim akapicie na pewno zauważyłeś, że mówiłem o czytaniu dziennika po latach. Ta przeglądowa postawa jest bardzo ważna. Na razie, nie próbuj analizować każdego snu. Z dużym prawdopodobieństwem nie będziesz w stanie powiedzieć do którego z powyższych 4 kategorii zaliczyć twój sen. Spróbuj raczej poszukać powtarzających się obrazów, a może nawet będziesz miał powtarzające się sny. I proszę, proszę. proszę trzymaj się z dala od tych śmiesznych “senników”.

 

DIARIUSZ MAGYICZNY (RYTUALNY)

 

Później w tym kursie przedstawione zostaną rytuały do wykonywania przynajmniej raz dziennie. Nie powinny one nigdy zająć ci więcej pół godziny kiedy się uczysz, i zdecydowanie mniej czasu, kiedy już się ich nauczyłeś. W oddzielnej książce powinieneś prowadzić diariusz magyiczny(rytualny).

Wszystkie wymienione punkty są ważne - nie powinieneś zostawić żadnego z nich bez komentarza. W przyszłości zauważysz w jakich warunkach osiągasz najlepsze wyniki praktykując magyię. Niektórzy ludzie są najbardziej efektywni, kiedy są weseli i jest ciepło. A niektórzy osiągają najlepsze wyniki kiedy są w depresji i pada. Diariusz magiczny i dziennik snów są twymi osobistymi tajemnymi tekstami magyicznymi, które tak na prawdę są tylko dobre dla Ciebie.

DATA:                 DZIEŃ:            GODZINA: (czas)

Faza Księżyca

Warunki pogodowe:

Emocje (nastrój):

Warunki fizyczne:

Nazwa wykonanego rytuałi:

Wykonanie:

Efekt (rezultat):

 

Jako fazę Księżyca rozumiem pełnię, rosnący, malejący czy nów. Informacje te można znaleźć w gazetach lub w kalendarzach (np. “Astrokalendarium”). Jako warunki klimatyczne rozumiem ciepło, zachmurzenie, deszcz, mgła, gorąco, zimno, burza itp. Jako nastrój rozumiem wesoły, smutny, w depresji itp. Jako wykonanie rozumiem czy rytuał został wykonany dobrze, średnio, źle. Jako efekt rozumiem jak się czułeś, czego doświadczyłeś. Możesz również zechcieć dodać później dodatkowe komentarze do wpisu w dzienniku - lecz nie zapomnij o zanotowaniu daty. I jeszcze jedno: nie powinieneś wykonywać jednego rytuału 7 razy jednego dnia i nie robić nic przez resztę tygodnia. Możesz praktykować częściej, ale powinieneś wykonywać rytuał przynajmniej raz dziennie.

Wiem, że wielu z was zatrzyma się tylko na przeczytaniu tych lekcji. O wiele więcej osób studiuje magyię niż ją praktykuje. Jeżeli jesteś naprawdę zainteresowany praktyką okultyzmu proponuję abyś przed siódmą, ósmą lekcją przeczytał jakąś inną książkę. Wiele książek zaproponuję w bibliografii na końcu lekcji. Możesz przeczytać te książki, lub każdą (prawie) inną traktującą o Kabale, Tarocie, Magyii. Są dwa cele zrobienia tego:

1. Dostajesz troszkę inny punkt widzenia na daną kwestię. Nie twierdzę, że jestem guru lub jakimś świętym mistrzem. Studiowanie tej samej rzeczy z wielu punktów widzenia będzie za pewno dobre dla Ciebie.

2. Możesz głębiej wejść w jakiś ciekawy dla Ciebie temat.

Nie musisz kupować książki - możesz pożyczyć ją od przyjaciela czy z biblioteki, lub możesz wybrać jedną ze swojej biblioteczki. Być może będzie to książka, jaką już czytałeś. Dobrym pomysłem jest prowadzenie zapisów książek, które czytasz. Notuj tytuł, autora, datę przeczytania i własne przemyślenia i komentarze.

Teraz zanim nauczę Cię pierwszego rytuału muszę powiedzieć o jednej rzeczy, której posiadanie jest niezbędne aby w pełni skorzystać z tych lekcji. Mam na myśli talię Tarota. Karty można kupić prawie w każdej księgarni, ale zalecam wybranie się do księgarni ezoterycznej czy sklepu okultystycznego. Ludzie sprzedający tam mają o wiele większą wiedzę i mogą służyć pomocą. W sprzedaży jest wiele różnych talii lecz do tego kursu zaleca się stosowanie talii:

Golden Dawn

B.O.T.A.

Hrmetic

jak również :

Talię Raider-Waite i wszystkie pokrewne. (talie te charakteryzują się obrazkowo-scenkowym przedstawieniem Minor Arkanów; na stronach o Tarocie są obrazy z Talii Raider-Waite)

Należy się wystrzegać wszystkich nie typowych talii tzn. z inną niż 78 liczbą kat!!!

Za chwilę zapoznasz się z pierwszym rytuałem. Ale pamiętaj - powinien on być praktykowany przynajmniej raz dziennie. Zapewne spotkałeś już się gdzieś z nim - jest on szeroko stosowany w różnych grupach, organizacjach, doktorzy czy psychoterapeuci nauczają go w różnych formach. Pomimo tego, że jest on prosty nie należy niedoceniać go. Chodzenie wydaje się nam łatwe teraz - ale kiedyś było bardzo trudno się tego nauczyć. Aby biegać musiałeś się nauczyć najpierw chodzić. Celem praktykowania tego rytuału jest przygotowanie Ciebie do każdego innego magyicznego rytuału.

 

RYTUAŁ RELAKSACJI

Krok 1. Usiądź lub połóż się w miejscu, gdzie nikt ci nie przeszkodzi przez minimum 5 minut. Nie zapomnij wyciągnąć wtyczkę od telefonu z gniazdka. Jeżeli siedzisz, twoje plecy powinny być proste. Twoje ramiona i nogi nie powinny być skrzyżowane. Jeżeli siedzisz, połóż ręce na udach dłoniami skierowanymi w dół. Zamknij oczy.

Krok 2. Wyobraź sobie kulę pięknego, złotego ciepłego światła otaczającą twe stopy. Jeżeli nie “widzisz” kuli światła wizualizując ją, to w porządku. Po prostu wiedz, że ona tam jest. Wierz w to, że jeżeli twoje siły wizualizacyjne byłyby większe, byłbyś w stanie ją widzieć. Kula złotego światła zawsze niesie pokój i całkowitą relaksację. Gdziekolwiek ta kula światła pójdzie, napięcie ustępuje. Pozwól jej poruszać się, i wraz z jej ruchem, czuj jak twoje stopy wypełniają się ciepłem, złotą poświatą pokoju i totalną relaksacją.

Krok 3. Teraz pozwól tej kuli światła wznieść się wzdłuż nóg do tułowia. Następnie pozwól jej zejść do ramion, palców, a potem w górę do szyi i głowy aż do momentu jak będziesz całkowicie pokryty ciepłem, złotą poświatą całkowitego pokoju i relaksacji i cale napięcie zginie. Jeżeli zauważysz gdzieś w swym ciele napięcie, wyślij tam kulę złotego światła i to napięcie zniknie.

Krok 4. Pozostań w tym stanie głębokiej relaksacji przez kilka chwil. Wiedz, że możesz powrócić do tego stanu kiedykolwiek zechcesz - po prostu poprzez wykonanie tego stanu relaksacji. Jeżeli masz problemy z zasypianiem, spróbuj przeprowadzić ten rytuał kiedy leżysz w łóżku, zamiast cierpieć lub brać niebezpieczne pigułki. Bądź jednym z samym sobą.

Krok 5. Kiedy jesteś gotowy do wyjścia z tego stanu głębokiej relaksacji, weź trzy głębokie oddechy i poczuj świeże życie i energię wchodzącą do ciała z każdym wdechem. Upewnij się, że zanotowałeś swe doświadczenia w diariuszu rytualnym.

Teraz, zanim pójdziesz dalej, poświęć kilka dni na przyzwyczajenie się do prowadzenia dzienników, robienia rytuałów i szukaniu talii Tarota, jeżeli jeszcze jej nie masz. Chodzą takie plotki, że jedyną drogą jaką możesz zdobyć karty Tarota jest dostanie ich od przyjaciela. To jest wielki nonsens. Znajdź taką talię, która Tobie się podoba i odpowiada i kup ją, jeżeli jeszcze nie masz.

 

CZYM JEST MAGYIA?

 

Zgodnie ze słynnym acz bardzo kontrowersyjnym okultystą Aleisterem Crowley’em magyia to: “Nauka i Sztuka powodowania Zmian objawiających się zgodnie z Wolą”. Aleister Crowley był min członkiem słynnego Hermetycznego Zakonu Złotego Brzasku, do którego należało wielu słynnych okultystów z przełomu XIX/XX wieku. Innym członkiem tego Zakonu była Dion Fortune, której definicja magyii jest zbliżona do definicji Crowley’a, z tym, że “zmianę” odnosi ona do zmian w świadoości. (Fortune była psychologiem i napisała wiele książek o psychologii)

    Ale co dokładnie ta definicja znaczy ? Załóżmy, ze zrobiłeś rytuał magyiczny, aby zdobyć 100 zł. Tak więc, Twoją “Wolą” jest zdobycie 100 zł. Wychodzisz sobie na spacer i pomimo tego, że spacerując zwykle skręcasz w prawo na skrzyżowaniu, coś sprawia, że skręcasz w lewo. Po chwili spotykasz starego znajomego, który zwraca ci 100 zł, które pożyczył od Ciebie kilka miesięcy temu.

    Co sprawiło, że skręciłeś w lewo? Zgodnie z definicja wójka Al’a twój rytuał magiczny wywołał pewne zmiany w świecie fizycznym, które spowodowały, że skręciłeś w niecodzienną stronę. Może to był zapach, może telepatyczny przekaz od twego znajomego albo z wyższego bytu mówiącego Tobie “skręć w lewo!”. A zgodnie z twierdzeniem Dion Fortune, powiedzielibyśmy, że Twój rytuał spowodował zmianie w twej świadomości która dała ci informacje aby skręcić w lewo a nie w prawo.

W obydwu przypadkach, trzy rzeczy są oczywiste:

1. Niezależnie od tego, jakiej definicji użyjesz, ostateczny wynik jest taki sam.

2. Rezultat działa tak jakby zaistniała zmiana w świecie materialnym, niezależnie od tego, czy zaszła zmiana w świecie fizycznym lub tylko w twojej świadomości.

3. Magyia działa.

 Na nieszczęście obydwie definicje są ciągle za szerokie. Jeżeli spowodujesz zmianę w zgodzie z Wolą i nazwiesz to “magyia”, wtedy wszystko co robisz będzie aktem magyicznym. Jeżeli twoją wolą jest otwarcie drzwi, więc przekręcasz klamkę i otwierasz drzwi. Zgodnie z powyższymi definicjami - jest to akt magyiczny. Crowley twierdził, że “każde intencyjne działanie jest Działaniem Magyicznym” (patrz wstęp do “Magick in Theory and Practice”). Musimy więc nieco wydłużyć naszą definicję magyii:

Magyia jest .... używając środków obecnie niezrozumiałych przez tradycyjną zachodnią naukę.

Dodaliśmy ideę, że magyia spełnia się przy użyciu metod nie znanych współczesnej nauce. Rytuał, który powoduje, że coś się objawia nie ma sensu w ujęciu zachodniej myśli naukowej. Z tego powodu “naukowcy” skłaniają się do myślenia, że prawdziwa magyia, skoro nie pasuje do ich punktu widzenia, nie jest niczym innym niż nadprzyrodzonym ??hokum??

Ale magyia nie jest nadprzyrodzona. Jeśli cały wszechświat powstał albo poprzez stworzenie przez inteligentną istotę lub istoty, lub po prostu jako rezultat przypadkowego zdarzenia, niezależnie od teorii musimy dojść do tej samej konkluzji: wszystko we wszechświecie jest naturalne (prawdziwe)! W niektórych starożytnych kulturach uważano zdarzenia wschodu i zachodu Słońca za zjawiska nadprzyrodzone. Jednak wraz z upływem czasu okazało się, że powstawanie i upadanie Słońca były tak naprawdę naturalnym/normalnym zjawiskiem, spowodowanym przez ruch obrotowy Ziemi. Wydaje się, że pewnego dnia i magyia zostanie zrozumiana i wyjaśniona w ramach zachodniej nauki. Historia pokazuje, że w dawnych czasach nauki takie jak pisanie, czytanie, matematyka, astrologia, medycyna, fizyka i wiele innych było uznawane za tajemne. (okultyzm znaczy tajemny, ukryty). Dziś wiele z tych przedmiotów dzieci uczą się jeszcze zanim pójdą do szkoły. Okultyzm przeszłości staje się nauką przyszłości. Artur C. Clark, słynny pisarz fantastyczno naukowy, autor “Odyseja Kosmiczna 2001” powiedział, że każda wystarczająco zaawansowana technologia objawi się jako magyia dla tych ze słabszymi technologiami.

W takim ujęciu jesteśmy naukowcami przyszłości. Z tego powodu powinieneś stosować coś, co się nazywa “metodą naukową”. Metoda ta próbuje kontrolować wszystkie zmienne w eksperymencie i prowadzi szczegółowe i dokładne zapisy tych eksperymentów. Właśnie z tego powodu prowadzenie diariuszy, dzienników jest takie ważne. Pokaże to jak zmienne elementy (pogoda, emocje, fazy księżyca) wpływają na twe eksperymenty (czyli rytuały).

Mamy więc teraz zdecydowanie bardziej szczegółową definicję magyii niż ta Crowleya czy Fortune. Jednakże nie jest ona ciągle wystarczająco precyzyjna. Musimy dodać do naszej definicji cel lub rezultat magyii.

Podzielę magyię na 3 kategorie - lecz wiele osób może się ze mną nie zgadzać. Bo tak na prawdę nie istnieje jeden ustalony podział. Wszystko to jest kwestią indywidualnego “widzi mi się”, bo tak na prawdę magyia jest jedna.

Biała Magyia. We wschodniej kulturze białą magyia znana jest jako yoga. Kiedy większość ludzi mówi o yodze, ma na myśli Hatha Yogę. Hatha Yoga właściwie rozciąga ciało w celu przygotowania go do prawdziwej yogi. Słowo “yoga” pochodzi z sanskrytu i znaczy “zjednoczenie”, “ponowne połączenie”. To “zjednoczenie” prawdziwej yogi jest wtedy, kiedy jednoczysz się lub łączysz się ze swym Wyższym Ja, lub z Bogiem. Białą Magyia - czasami zwana mistycyzmem jest yogą zachodu. Ma ona wielką różnorodność nazw, włącznie z kosmiczną świadomością, Wiedzą i Konwersacjami z Aniołem Stróżem, realizacja Ja i wiele innych. Użyjemy tu określenia zaproponowanego przez Zakon Złotego Świtu (Golden Dawn), który daje taką definicję Białej Magyii:

 

Biała Magyia jest nauką i sztuką powodowania zmian objawiających się w zgodzie z wolą, używając metod obecnie nie zrozumiałych tradycyjnej nauce zachodu, w celu osiągnięcia Wiedzy i Konwersacji z swoim Świętym Aniołem Stróżem.

Czarna Magyia. Ta kategoria magyii ma łatwą definicję magyii, która nie wymaga zbytniego komentarza:

Czarna Magyia jest nauką i sztuką powodowania zmian objawiających się w zgodzie z wolą, używając metod obecnie nie zrozumiałych tradycyjnej nauce zachodu, w celu spowodowania fizycznej lub nie-fizycznej szkody dla siebie lub innych, i jest to robione świadomie lub nieświadomie.

W tym kursie będziemy rozmawiać o Czarnej Magyii tylko z punktu - jak uniknąc przypadkowego (lub celowego) stania się praktykantem czarnej magyii.

Szara Magyia. Szary jest mieszanką czarnego i białego. Szara Magyia może stać się zarówno białą lub czarna (lub pozostać szarą), jak za chwilę zobaczymy. Oto jej definicja:

Szara Magyia jest nauką i sztuką powodowania zmian objawiających się w zgodzie z wolą, używając metod obecnie nie zrozumiałych tradycyjnej nauce zachodu, w celu sprawienia fizycznego, lub nie fizycznego dobra dla siebie lub innych, i jest to robione świadomie lub nieświadomie.

Załóżmy, że robisz zaklęcie, które ma pomóc w zdrowieniu twego przyjaciela. Zgodnie z definicją jest to Szara Magyia ponieważ robisz coś dla fizycznego dobra innej osoby. Jednakże, ponieważ zastosowałeś Szarą Magyię, aby pomóc bliźniemu, kończysz czując, ze jesteś bliżej Boskości, bliżej Wiedzy i Konwersacji z Świętym Aniołem Stróżem. Więc, jest to także Biała Magyia.

Z drugiej strony, załóżmy, że robisz rytuał aby zdobyć tysiąc dolarów. W przeciwieństwie do niektórych filozofów, tradycja magyii twierdzi, że nie jest niewłaściwym używanie zdolności magyicznych aby posuwać się naprzód w tym świecie. Tak, w porządku jest używać swych zdolności magyicznych i wiedzy aby wysunąć się do przodu na tym planie fizycznym, zdobyć pieniądze, przyjaciół, miłość i sławę. Ale... załóżmy, że po wykonaniu tego rytuału w celu zdobycia 1000 $ twój wujek umiera w wypadku samochodowym i zostawia ci w testamencie tysiąc dolarów. Tak - osiągnąłeś swój cel, ale zrobiłeś to używając Czarnej Magyii; niebezpośrednio (a może powinniśmy powiedzieć bezpośrednio) zabiłeś człowieka.

Niektórzy z was mogą nawet teraz myśleć: “Co z tego? Mam pieniądze, które chciałem”. Tak, jest to prawda. Ale zawsze jest cena do zapłacenia. “Jak se pościelisz, tak się wyśpisz”. Jeżeli wyrządziłeś zło, jeżeli byłeś źródłem duchowej ciemności, z pewnością powróci to do Ciebie. W wielu tradycjach Wiccańskich (Wicca - czarownice - te pozytywne) wierzy się, że cokolwiek robisz, wróci to do ciebie ztrzykrotnione. Ci uprawiający Czarną Magyię zawsze muszą zapłacić wielką cenę. Jedna Satanistka i mag zawsze wiedziała, kiedy jej klątwa lub zaklęcie, które zrobiła, wypełnił się, ponieważ coś nieszczęśliwego stało się jej. Nie jest moim celem prawienie kazań, że nie powinieneś nigdy praktykować Czarnej Magyii. Raczej moim zamiarem jest pokazać. czego możesz się spodziewać jeśli spróbujesz. Tak jak istnieje prawo grawitacji, tak samo jest niezaprzeczalne prawo, które na wschodzie nazywa się Karmą, przez Kabalistów Tikune. Daj dobro i otrzymasz dobro. Daj zło, nawet niecelowo, i otrzymasz zło. Takie jest prawo.

Więc jak można ustrzec się przez wpadnięcie w dziurę Czarnej Magyii? Po pierwsze - poprzez praktykowanie Białej Magyii. Właśnie z tego powodu pierwsza część tego kursu poświęcona jest nauce Białej Magyii. Nie ignoruj tej pracy, gdyż kurs ten oparty jest na kumulacji. Twój rozwój jako potężnego (szarego) maga i to co stanie się w przyszłości w tym kursie jest uzależniony od tego, co robisz teraz.

Po drugie - przed czynieniem jakiejkolwiek Szarej Magyii należy zrobić “wróżbę” aby sprawdzić efekt i wynik twej magyii. To jest powód dla którego nauka Tarota lub innych systemów wróżbiarskich jest ważna.

W dalszej części zapoznasz się z podstawowymi znaczeniami 22 Dużych Arkanów Tarota. Literka “O” przed nazwą karty, świadczy o położeniu jej w odwróconej pozycji (rysunek jest “do góry nogami” - poza Wisielcem oczywiście, który jest głową do góry :-> ). Nie ma czegoś takiego jak “Prawdziwe Znaczenie” karty. Te przedstawione tutaj są oparte na naukach okultystów i Kabalistów A.E. Waita i S.L. MacGRegor Mathers’a.

A figa z makiem. Podam zanczenia za Suligą. Oto one

Podczas najbliższych kilku dni powinieneś oswoić się z kartami i definicjami podanymi tutaj dla Major Arkanów. W tym momencie należy zapomnieć i odrzucić wszelkie informacji dotyczące znaczenia kart zawarte w książeczkach dołączanych do talii, czy w innych książkach o Tarocie. Z biegiem czasu będzie można (i trzeba) uzupełnić podany tutaj system o informacji zdobyte i nauczone gdzieś indziej. Użycie kart w celach wróżbiarskich będzie wyjaśnione później w tej lekcji.

W między czasie należy kontynuować prowadzenie diariuszy i ćwiczenie rytuału relaksującego, ale po nim zrób to co następuje:

 

RYTUAŁ KONTEMPLACJI NAD TAROTEM

Krok 1. Wyjmij z pudełka 22 karty Dużych Arkanów. Spośród tych 22 kart (które powinny być ponumerowane od 0 do 21) usuń karty o numerach 6,7,10,13 i 18. Nie będziemy ich na razie używać, więc włóż je z pozostałymi do pudełka. Resztę (16) kart Major Arcana trzymaj przy sobie podczas przeprowadzania rytuału relaksacyjnego.

Krok 2. Natychmiast po skończeniu rytuały relaksacyjnego weź te 16 kart Major Arkanów i pomieszaj je (potasuj) tak jak chcesz, aż poczujesz, że już wystarczy.

Krok 3. Wybierz jedną z kart i patrz na rysunek na niej prze nie więcej niż 3 minuty.

Krok 4. Weź trzy głębokie oddechy i rytuał kontemplacji nad Tarotem jest wypełniony.

Krok 5. Zapisz nazwę karty i numer w swym magyicznym diariuszu. Zanotuj także każde uczycie, wrażenie czy idee które otrzymałeś podczas patrzenia (kontemplowania) na kartę.

 


 

Ciąg dalszy wkrótce. Na razie skup się na praktykowaniu tych dwoch rytuałów i na prowadzeniu diariuszy.

Będę wdzięczny za jakikolwiek komentarz:

xaos@kki.net.pl