Moja Chrześcijańska Strona


Mateusz - katolicki serwis informacyjnyMateusz jest jedną z najczęściej odwiedzanych stron w polskim Internecie. Można znaleźć tam najświeższe informacje z życia Kościoła Katolickiego w Polsce jak i na świecie, wywiady, felietony o tematyce religijnej, największy zbiór polskich linków do stron o chrześcijaństwie itp.


Ekumeniczna Wspólnota TAIZE jest wspaniałym ruchem ekumenicznych skupiających młodych ludzi zarówno z Europy jak i całego świata.Brat Roger z Taize Na tej witrynie (również po polsku!!!) można znaleźć wszystkie informacje na temat Wspólnoty i spotkań przez nią organizowanych. Bracia z Taize z Bratem Roger na czele rokrocznie organizują Europejskie Dni Młodzieży Taize, gdzie w ciągu kilku dni pomiędzy Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem młodzież z całej Europy i z różnych Kościołów spotyka się w jedym z europejskich miast gdzie wspólnie modli sie,Wspólna modlitwa w Taize śpiewa, medytuje, mieszka i bawi się. Są to wspaniałe i niezpomniane chwile dla każdego. Sam to wiem, bo brałem w takich spotkaniach już kilkakrotnie udział. Można również odwiedzić podczas wakacji wspólnotę Taize we Francji...

 

 

 

Inne linki do stron o TAIZE to :

Ach, Taize, ta mała wiosna!
Europejska Strona o Taize
Taize u św. Augustyna w Wrocławiu
Ci, którzy tu wchodzą,
niech szukają pojednania:
ojciec z synem, mąż z żoną,
chrześcijanin ze swoim bratem odłączonym,
wierzący z tym,
który nie potrafi wierzyć.
(napis przy wejściu do Kościoła Pojednania w Taizé)


Silver ChaliceSilver Chalice - czyli Srebrny Kielich jest grupą dyskusyjnyą poświęconą magicznej i ezoterycznej stronie chrześcijaństwa. Na tej stronie znajdziecie mnóstwo linków do różnych stron powiązanych z tematem, książki on-line, chat room itp. Można się tam również zapisać na listę.


Powrót